DOPRAVA ZDARMA PRI NÁKUPE NAD 150 EUR BEZ DPH!
Späť do obchodu

Registrácia

BIO kokosový olej - bez vône

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

BIO kokosový olej - bez vône

Zloženie: BIO kokosový olej (100%). 
Krajina pôvodu orechov: Filipíny 

BIO kokosový olej - bez vône

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

BIO kokosový olej - bez vône

Zloženie: BIO kokosový olej (100%). 
Krajina pôvodu orechov: Filipíny 

Prémiový kokosový olej v BIO kvalite, ktorý je vyrobený z filipínskych kokosových orechov. Navyše je tento olej zbavený svojej špecifickej kokosovej vône a chuti, čiže je výborný aj na tepelné použitie v kuchyni, nakoľko neovplyvňuje chuť ani vôňu pripravovaného jedla. Sami ho už niekoľko rokov používame pri príprave vášho obľúbeného ČokoNuty a NugetNuty, takže jeho kvalitu máme osobne overenú.

Kokosový olej obsahuje zdravé nasýtené mastné kyseliny a tiež triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (takzvané medium-chain triglycerides, alebo tiež MCT), ktoré májú vedecky dokázané zdravotné benefity. Telo ich používa ako rýchly zdroj energie a premieňa ich na ketóny - organické zlúčeniny. Ketóny majú významné benefity na činnosť mozgu a je dokázané, že majú pozitívny vplyv pri liečbe epilepsie a Alzheimerovej choroby. Kokosový olej tiež pozitívne vplýva na správne fungovanie srdca a dokonca pomáha pri spaľovaní tukov.

Okrem použitia v kuchyni, je kokosový olej vhodný aj na kozmetické účely, keďže výborne hydratuje pokožku a dokonca sa dá použiť aj ako prírodný kondicionér na vlasy. Podľa niekoľkých štúdií má tiež antibakteriálne účinky a pomáha zabíjať škodlivé patogény ako baktérie, vírusy a plesne. Jeho univerzálne použitie ocení naozaj každý.

Keďže dôležitým aspektom pri všetkých našich produktoch je aj spôsob ich pestovania a zberu, tak aby boli tieto činnosti čo najekologickejšie a najhumánnejšie, tak ani v tomto prípade to nie je inak. Náš kokosový olej je vyrábaný z kokosových orechov, pri ktorých zbere neboli využité cvičené opičky.

Bez pridaného cukru, soli a konzervantov. Bez lepku. Vhodné pre vegetariánov a vegánov. Skladovať na tmavom a suchom mieste.

Výživové údaje na 100 g:
Energia 3 693 kJ / 898 kcal
Tuky 100 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 80 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny 15 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny 5 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g

 

Kategória: Všetky produkty
Objem: 500ml
Dostupnosť: Na dotaz
Späť do obchodu