DOPRAVA ZDARMA PRI NÁKUPE NAD 150 EUR BEZ DPH!
Späť do obchodu

Registrácia

100% pistácie

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

100% pistáciové maslo - pistáciová nátierka.

Zloženie: pražené mleté pistácie (100%). 
Hmotnosť:
200g
Krajina pôvodu orechov: Grécko

Alergény: pistácie
Môže obsahovať stopy iných orechov alebo arašidov.

100% pistácie

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

100% pistáciové maslo - pistáciová nátierka.

Zloženie: pražené mleté pistácie (100%). 
Hmotnosť:
200g
Krajina pôvodu orechov: Grécko

Alergény: pistácie
Môže obsahovať stopy iných orechov alebo arašidov.

"Čisté pistáciové potešenie! Sýta zelená farba, dokonale pomleté, ľahko roztierateľné, a napriek tomu so zachovanou textúrou orechov. Chuť je priamočiara, s intenzívnym puncom pistácií a jemným náznakom praženia. Toto pistáciové maslo má úplne všetko, čo od pistáciového masla očakávate!" - To nie sú naše slová, to sú slová poroty na prestížnej medzinárodnej súťaži Great Taste Awards 2019, kde naše pistáciové maslo ako jediné svojho druhu dostalo najvyššie možné ocenenie - 3 zlaté hviezdičky - a stalo sa tak najlepším pistáciovým maslom na svete za rok 2019.
Naše pistáciové maslo vyrábame z gréckych pistácií, dovážaných od nášho lokálneho pestovateľa v surovom stave. Už na prvý pohľad sú pistácie iné ako bežne dostupné orechy v supermarketoch. Ich farba prechádza do sýtozelenej až po fialovú, a veľkosťou sú výrazne väčšie ako pistácie z veľkoprodukcie.
Keď pistácie prídu k nám, sami si ich pražíme iba za pomoci horúceho vzduchu, bez použitia akéhokoľvek tuku. Tak dokážeme zachovať výnimočnú chuť a kvalitu, a zároveň dosiahnuť jemnú krémovú konzistenciu výsledného pistáciového masla. Po upražení je extrémne dôležité dodržať presnú dobu medzi pražením a mletím. Tento čas dokáže výrazne ovplyvniť výslednú podobu a chuť nátierky.

100% pistáciové maslo neobsahuje žiadny cukor, soľ, palmový alebo iný tuk, konzervanty a iné prísady. Rovnako je bez lepku, a teda vhodné aj pre celiatikov. Odprúčame skladovať na tmavom a suchom mieste, pri izbovej teplote. Trvanlivosť masla záleží od zberu pistácií, ale štandardne to je 12 mesiacov od výroby. Po otvorení odporúčame premiešať a skonzumovať do 60 dní.


Výživové údaje na 100 g:
Energia 2 351 kJ / 562 kcal
Tuky 45 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 6 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny 24 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny 14 g
Sacharidy 28 g
z toho cukry 8 g
Vláknina 10 g
Bielkoviny 20 g
Soľ 0 g

Vedeli ste?
- 100% pistáciové maslo bolo jediné na svete, ktoré v roku 2019 dostalo 3 zlaté hviezdy na prestížnej mediznárodnej súťaži Great Taste Awards. Stalo sa tak najlepším pistáciovým maslom na svete. Súťaž sa každoročne koná v anglickom Dorsete a v daný rok sa do nej prihlásilo takmer 13.000 produktov, pričom 3 hviezdičký získalo len niečo málo ako 1,5% zúčastnených produktov.
- pistácie patria medzi najstaršie známe orechy, ktoré sa konzumujú už viac ako 9000 rokov a boli dokonca spomínané aj v Biblii.
- pistácie majú dokonca svoj vlastný deň, ktorý pripadá na 26. februára, kedy je Svetový deň pistácií.
- v Číne sa pistácie prezývajú aj "šťastný orech" a v Iráne, ktorý je, mimochodom, najväčším producentom pistácií na svete, ich ľudia nazývajú "usmievajúci sa orech"

Kategória: Všetky produkty
Hmotnosť: 200g
Dostupnosť: Skladom
Späť do obchodu