DOPRAVA ZDARMA PRI NÁKUPE NAD 150 EUR BEZ DPH!
Späť do obchodu

Registrácia

100% mandle

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

100% mandľové maslo - mandľová nátierka.

Zloženie: pražené mleté mandle (100%).
Hmotnosť: 200g
Krajina pôvodu orechov: Grécko

Alergény: mandle
Môže obsahovať stopy iných orechov alebo arašidov.

100% mandle

Bez lepkuBez GMOBez laktózyVegan

100% mandľové maslo - mandľová nátierka.

Zloženie: pražené mleté mandle (100%).
Hmotnosť: 200g
Krajina pôvodu orechov: Grécko

Alergény: mandle
Môže obsahovať stopy iných orechov alebo arašidov.

 

Ďalší z našich produktov, ktorý bol ocenený hviezdičkou na prestížnej medzinárodnej súťaži Great Taste Awards 2019! Takto porotcovia ohodnotili naše mandľové maslo: "Čerstvé a lahodné mandľové maslo s príjemnou konzistenciou a veľkorysým počtom chrumkavých kúskov mandlí."
A v čom sú naše mandle iné? Viete, že zhruba 80% celosvetovej produkcie mandlí pochádza z Kalifornie alebo Španielska? A práve v tom sme iní, naše mandľové maslo je totiž vyrábané z gréckych mandlí, ktoré k nám putujú priamo od lokálneho gréckeho pestovateľa. Ten má pre nás vždy odloženú tú najčerstvejšiu várku orieškov a preto môžeme zaručiť ich najvyššiu kvalitu. 
Rovnako ako všetky ostatné orechy, aj mandle k nám putujú v surovom stave (RAW), aby sme si ich mohli pražiť sami, podľa našej vlastnej receptúry a technológiou, ktorá zachová výraznú chuť a potrebnú kvalitu. Mandle pražíme iba prúdom horúceho vzduchu, presne stanovený čas a bez pridania akýchkoľvek tukov. Následne putujú späť do skladu, kde úplne vychladnú. Až po viac ako 24 hodinách sú vhodné na prípravu mandľového masla. Táto doba zabezpečí to, že mandle zo seba "pustia" potrebný tuk a my tým pádom nemusíme pridávať žiadne iné suroviny. Mandle sú spracované spolu so šupkou a proces samotného mletia patrí k tým zložitejším. Ide totiž o dvojfázové mletie, kedy sa najskôr mandle posekajú na menšie kúsky, nechajú odstáť a následne putujú do špeciálneho stroja, ktorý z nich vyrobí pravé stopercentné mandľové maslo. Áno, je to zložité a časovo náročné, ale ten výsledok jednoznačne stojí za to.

100% mandľové maslo neobsahuje žiadny cukor, soľ, palmový alebo iný tuk, konzervanty ani iné prísady. Rovnako je bez lepku, a teda vhodné aj pre celiatikov. Odprúčame skladovať na tmavom a suchom mieste, pri izbovej teplote. Trvanlivosť masla záleží od zberu mandlí, ale štandardne to je 12 mesiacov od výroby. Po otvorení odporúčame premiešať a skonzumovať do 60 dní.

Výživové údaje na 100 g:
Energia 2 667 kJ / 637 kcal
Tuky 53 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 5 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny 35 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny 11 g
Sacharidy 18 g
z toho cukry 4 g
Vláknina 12 g
Bielkoviny 20 g
Soľ 0 g

Vedeli ste?
- Mandle sú celosvetovo považované za "superfood", čiže superpotraviny. Dôvodom sú ich nutričné hodnoty, ktoré majú najvyššiu koncentráciu v prepočte na jednu kalóriu spomedzi všetkých orechov. Mandle majú mnohé zdravotné benefity a preukázateľne znižujú cholesterol vďaka vysokému podielu nenasýtených mastných kyselín, čiže sa odporúčajú pri kardiovaskulárnych ochoreniach.
- Na to, aby mandľovníky mali dostatok plodov, potrebujú výraznú pomoc včiel. Dokonca je bežné, že pestovatelia mandlí si kvôli opeleniu "prenajímajú" včelie rodiny.
- Mandľové maslo je, po arašidovom masle, druhé najrozšírenejšie orieškové maslo na svete. Každé z nich má svojich zarytých zástancov, ktorí sa medzi sebou doťahujú, ktoré z nich je zdravšie. My sme to vyriešili jednoducho, máme vždy obe :)

Recepty pre inšpiráciu
Paleo kuracie kúsky v mandľovo-kokosovej omáčke

Kategória: Všetky produkty
Hmotnosť: 200g
Dostupnosť: Skladom
Späť do obchodu